zź
Zasobniki ciepłej wody - akumulują nadwyżki ciepła wyprodukowane przez kocioł grzewczy. Zbiorniki najczęściej współpracują w układzie z wymiennikami rurowymi (typu JAD) lub płytowymi.
Zasobniki cieczy - (termosyfonowe) przeznaczone są do magazynowania medium tj. freon (R 404a, R 410a, R 407C, R134a, R 22, R 507), amoniak NH3 (R717).
Zbiorniki hydroforowe - stanowią wyposażenie stacji hydroforowych, uzdatniania wody pracujących w układzie odżelaziacz hydrofor.
Zbiorniki freonu - używane w chłodnictwie, instalacjach przemysłowych. Zbiorniki przeznaczone są do magazynowania różnego rodzaju czynników chłodniczych, głównie medium tj. freon (R 404a, R 410a, R 407C, R134a, R 22, R 507).
Zbiorniki kondensatu - Zadaniem instalacji gromadzenia i powrotu kondensatu jest odbiór kondensatu dopływającego do instalacji z odbiorników pary bezpośrednio lub za pośrednictwem rozprężacza. Ze zbiornika wchodzącego w skład instalacji kondensat tłoczony jest pompą, której praca sterowana jest w zależności od poziomu kondensatu w zbiorniku, do zbiornika wody zasilającej z reguły przez odgazowywacz.
Zbiorniki oleju - służą do gromadzenia oleju z instalacji chłodniczych w szczególności do współpracy z poziomym oddzielaczem cieczy typ POC.
Zbiorniki oczyszczarek strumieniowych - służą do uzbrojenia w osprzęt służący do oczyszczania powierzchni za pomocą strumienia suchego ścierniwa.
Zbiorniki sprężonego powietrza - (zbiorniki wyrównawcze) stosowane w instalacjach przemysłowych. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie stałego ciśnienia w punktach poboru. Zbiorniki wyrównawcze służą do magazynowania sprężonego powietrza oraz wyrównywania chwilowych wahań ciśnienia (zachodzących w czasie sprężania powietrza w sprężarkach)
Zbiorniki wody lodowej ZWL - magazynują skropliny oraz woę pochodzącą z układów chłodzenia, klimatyzacji. W zbiornikach magazynowana jest woda lodowa. Podlega ona ciągłej cyrkulacji dzięki wykorzystaniu zjawiska przepływu mas o różnej gęstości.